پنج شنبه 14 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست تخصصی «چگونه دانشجوی ممتاز و موفق علمی شویم» به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و با حضور ریاست بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

چهل‌امیرانی گفت: اصلی‌ترین سرمایه کشور نیروی فکری آن کشور بوده و افراد دارای استعداد برتر، مسئولیت بیشتری را برعهده دارند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا/آذربایجان غربی دکتر مهدی چهل امیرانی،  رئیس بنیاد نخبگان استان در یک نشست تخصصی که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و  با هدف تبیین معیار‌ها و روش‌های موفقیت در زمینه های علمی، اجتماعی، دانشجویی برگزار شد، عنوان کرد: موفقیت هر شخص بر اساس شرایط و امکانات آن شخص سنجیده می شود و در انسان های مختلف متفاوت است، زمانی میشود شخصی را موفق نامید که از شرایط، امکانات و زمان خود به بهترین نحو ممکن استفاده نماید، توصیه من به دانشجویان این است که خود را با دیروز خود مقایسه نموده و تلاش خود را محور موفقیت قرار دهند.

وی اضافه کرد: فضای علمی دانشگاه امکان پرسش و دریافت پاسخ را برای انسان فراهم کرده و بسیار ارزشمند و تاثیرگذار است. یکی از کارکرد های مهم فضای دانشگاه برای دانشجو ارتباط گیری با اشخاص علمی و رشد شخصیت اجتماعی بوده و ممکن است موفقیت آینده کاری دانشجو رهاورد این محیط ها و این ارتباط گیری ها باشد.

وی در خصوص طرح شهید احمدی روشن که یکی از طرح های اجرایی بنیاد نخبگان است افزود: بنیاد نخبگان شرایطی فراهم نموده است تا اساتید و جمعی از دانشجویان مستعد در پروژه های مورد نیاز منطقه کار می کنند و بنیاد امکاناتی را در اختیار آنان قرار می دهد..

چهل امیرانی ادامه داد: بنیاد نخبگان بر این اعتقاد است که اصلی ترین سرمایه کشور نیروی فکری آن کشور بوده و افراد دارای استعداد های برتر و بیشتر، مسئولیت های بیشتری را نیز بر عهده دارند، دانشجو های مستعد در دانشگاه های مختلف نقش راهبر را ایفا میکنند، این بنیاد دانشجویان مستعد را بر اساس قواعدی خاص، شناسائی نموده و امکاناتی را در جهت حمایت از آنان فراهم میکند، این دانشجوهای شاخص و مستعد در سال های آینده و حتی بعد از دریافت جوایز بنیاد مورد رصد قرار میگیرند تا هم چنان پویا باقی بمانند، ذکر این نکته ضروری است که بنیاد ملی نخبگان عضو نداشته و این بنیاد نقش حمایت و هدایت دانشجویان مستعد را بر عهده دارد.

تاریخ انتشار : 1399/10/02
کد : 102
تعداد بازدید: 121

              تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

آدرس: ارومیه-میدان جهاد به سمت بلوار رسالت-جنب هلال احمر پلاک 3 تلفن: 32261631 -044