بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/03/01 - 22:41
  • - تعداد بازدید: 70
  • - تعداد بازدیدکننده: 58
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه مطرح شد:

تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه سالانه ۵1 میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه ارومیه می‌کند.

این بازدید با حضور روسای اداره کل محیط زیست، شرکت آب و فاضلاب، بنیاد نخبگان آذربایجان غربی و اعضای یکی از هسته‌های نخبگانی طرح شهید احمدی‌روشن در بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان آذربایجان غربی؛ در ادامه اجرای برنامه‌های بنیاد نخبگان استان و به منظور ارتقای شناخت اجتماع نخبگانی از نیازها و شرایط واقعی جامعه و پتانسیل‌های استانی در راستای احیای دریاچه ارومیه، بازدید علمی و تخصصی از تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه با حضور روسای اداره کل محیط زیست، شرکت آب و فاضلاب، بنیاد نخبگان آذربایجان غربی و اعضای یکی از هسته‌های نخبگانی دوره ششم طرح شهید احمدی‌روشن در استان برگزار شد.

در این بازدید مطرح شد:

تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه در زمینی به مساحت 135 هکتار و در دو مدول به ظرفیت 60هزار متر مکعب در حال بهره‌برداری است و مدول سوم به ظرفیت60هزار متر مکعب نیز با روش SBR تا هفته دولت آماده بهره برداری خواهد بود، با بهره‌برداری از این تصفیه‌خانه سالانه 51 میلیون متر مکعب آب، به سمت دریاچه ارومیه سرازیر خواهد شد.

گفتنی است که فاز سوم این طرح از زیر مجموعه پروژه‌های تعریف شده در ستاد احیای دریاچه بوده و احداث آن در دولت دوازدهم آغاز شده است، خط انتقال فاضلاب تصفیه شده نیز از دیگر طرح‌های ستاد احیا می‌باشد که هم اکنون در حال انجام است.

 

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 158222
کلمات کلیدی
مدیر آذربایجان غربی
خبرنگار

مدیر آذربایجان غربی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید